Időrendben ez tekinthető legelső munkámnak, amit krétafestékkel csináltam bútorfestés kategóriában. Régóta terveztem ennek a tükörnek a rendbehozását. Sokat nézelődtem interneten, hogy milyen módon lehetne megcsinálni ezt a családi darabot. Ekkor találkoztam először Annie Sloan krétafestékeivel. Miután “kitanultam” világhálóról a mesterséget, neki is láttam serényen, bízva a jószerencsében:)
Eredetileg két szekrényke csatlakozott hozzá jobbról illetve balról. Ezeken pedig vízszintesen egy keskeny asztallap volt, ami a két szekrénykét összekötötte amolyan fésülködő asztalként funkcionált. Nagymamám így mesélte el régen, hiszen a nászajándékba kapott cseresznyefa bútor garnitúra része volt. Sajnos a két szekrényt idővel eltávolították, és ez csúnya nyomott hagyott a tükör keretén az alsó sarkokban.
Először is alaposan letisztítottam, és átcsiszoltam az egész felületet. Majd fatapasszal nekiláttam a hiányzó rész pótlásához. Sok anyag kellett hozzá, 2 napig tartott mire megszáradt. Ezután simára csiszoltam a felületet.
Szegeden vásároltam korábban pár fa rátét díszt, ezek kerültek a sarkokra illetve a felső ívre. Faragasztót használtam a rögzítéshez.
Száradás után az egész felületet lealapoztam. A tükör és a keret találkozásánál maszkoló szalagot használtam, a kitakaráshoz.
Végül a kedvenc részemhez érkeztem, amikor először találkozik a festék a felülettel:) Ehhez most Annie Sloan Duck Egg blue színét választottam. Két rétegben vittem fel a tükör keretére a festéket. Mivel nyár volt, gyorsan megszáradt, (az AS festékek egyébként is gyorsan száradóak), így következhetett az élek, és a díszek visszacsiszolása. Néhol egészen a fáig, néhol kevésbé. Ezután portalanítás száraz ecsettel, esetleg porszívóval a résekben. Ennél a darabnál is AS dark waxot használtam a kopott, öreg hatás elérése érdekében. Ecsettel és ronggyal vittem fel a felületre, és beledörzsöltem. A díszeknél hagytam a dark waxot kicsit beszorulni, megülni az éleknél, így ott sötétebb árnyalat jött létre. Pár óra pihentetés után az utolsó lépésként AS Clear waxot kapott az egész keret. Ilyenkor a ronggyal felveszek kevés waxot, és átdörzsölöm a felületet. Ez kiemeli a színt, nagyon picit árnyalja, illetve selymessé varázsolja felszínét. A végeredmény pedig itt látható: (háttérben már a következő “áldozattal”)
(A blogon szereplő összes tartalmat a 1999. évi LXXVI. törvény szerint szerzői jogi védelem illeti meg.)